Neler yeni

30000-35000 Tl arası rtx 4070 ddr5 sistem önerisi

Calibr3

Aktif Üye
Modart Kullanıcı
Konular
5
ModArt Kredi
0
Merhaba,

Monitör hariç olacak şekilde 30000-35000 TL arası ddr5-rtx4070 f/p bir sistem toplamak istiyorum ama işin içinden bir türlü çıkamadım.

Sıvı soğtucum : silverstone 240 var.
Psu: thermaltake 850W var. 4070 ekran kartı gen 5 desteğine ihtiyaç duymadığından psu değişmeyeceğim rahatlıkla yeticektir diye düşünüyorum. Oyun oynamak için kullanıcam.
ddr5 ve rtx 4070 olmazsa olmazlardan. Yardımcı olan herkese şimdiden teşekkürler. 🙏

Levon Turaç

Yönetici
Yönetici
Konular
225
ModArt Kredi
0
Merhaba,

Monitör hariç olacak şekilde 30000-35000 TL arası ddr5-rtx4070 f/p bir sistem toplamak istiyorum ama işin içinden bir türlü çıkamadım.

Psu: thermaltake 850W var. 4070 ekran kartı gen 5 desteğine ihtiyaç duymadığından psu değişmeyeceğim rahatlıkla yeticektir diye düşünüyorum. Oyun oynamak için kullanıcam.
ddr5 ve rtx 4070 olmazsa olmazlardan. Yardımcı olan herkese şimdiden teşekkürler. 🙏
Şimdi o bütçeye marka bakmaksızın RTX 4070 toplanır ama DDR5 dediğin içni bana zor geliyor. Yani DDDR5 anakartlar 7-8.000tl civarı e ramler desen 4-5k arası güzel bir şey alayım dediğinde. Üstüne birde güncel en az 13600K işlemci dedin mi 35k zor gibi.

Calibr3

Aktif Üye
Modart Kullanıcı
Konular
5
ModArt Kredi
0
Şimdi o bütçeye marka bakmaksızın RTX 4070 toplanır ama DDR5 dediğin içni bana zor geliyor. Yani DDDR5 anakartlar 7-8.000tl civarı e ramler desen 4-5k arası güzel bir şey alayım dediğinde. Üstüne birde güncel en az 13600K işlemci dedin mi 35k zor gibi.
Hocam şöyle yapalım mı siz f/p ddr5, rtx4070 parçaları yazın uyumlu olsun ben kendimi zorlayayım bütçe konusunda.
Amd 7600 yerine intel 13600k mı olmalı mesela. veya anakart konusunda zır cahilim. pci 4 desteği filan. anakart kesinlikle şunu alın diyebileceğiniz varsa mesela acaip yardımcı olur.

Kürşat Kütükçü

Kıdemli Üye
Kıdemli
Konular
82
ModArt Kredi
0
URL içeriğini görüntülemek için Lütfen Giriş yap veya Kayıt ol Teşekkürler.

Link Removed

Link Removed

Link Removed

Link Removed

Link Removed

Calibr3

Aktif Üye
Modart Kullanıcı
Konular
5
ModArt Kredi
0
teşekkürler hocam. dediğim gibi elimde aslında psu ve sıvı soğutucum var. attığınız listedeki psu ve sıvı soğutucu yerine anakartı mAXT yerine direk ATX yapabilirim sanırım.

Kürşat Kütükçü

Kıdemli Üye
Kıdemli
Konular
82
ModArt Kredi
0
teşekkürler hocam. dediğim gibi elimde aslında psu ve sıvı soğutucum var. attığınız listedeki psu ve sıvı soğutucu yerine anakartı mAXT yerine direk ATX yapabilirim sanırım.
He varsa çok güzel PSU ve sıvı soğutma nedir peki ona göre daha güzel parçalar alırız Ayn

Calibr3

Aktif Üye
Modart Kullanıcı
Konular
5
ModArt Kredi
0
He varsa çok güzel PSU ve sıvı soğutma nedir peki ona göre daha güzel parçalar alırız Ayn
Psu: thermaltake 850W var. bunlar var elimde hocam.

Link Removed şu kart için ne diyorsunuz.

Kürşat Kütükçü

Kıdemli Üye
Kıdemli
Konular
82
ModArt Kredi
0
Birde işlemci oalrak 13600K oldu mu canavar gibi işte :)
Abi ben am5 sistemleri daha çok seviyorum bilmiyorum belki uzun vadeli yatırım amaçlı düşünüyorum Intel sürekli Soket değişiyor şimdi lga 1700 de bitecek gibi duruyor yeni seri çıkıyormuş adı meteor lake olacağı söyleniyor öyle olursa yeni Soket de gelir deniyor bakalım

Calibr3

Aktif Üye
Modart Kullanıcı
Konular
5
ModArt Kredi
0
Birde işlemci oalrak 13600K oldu mu canavar gibi işte :)
hocam anladığım kadarıyla 2 kere 13600k yazdın kesin olarak şunu çıkartıyorum 4070e 13600k işlemci yap doğru mudur :)

o zaman amd 7600 den vazgeçip 13600k işlemci yapıcam haliyle anakartta değişiyor. Kürşat Kütükçü Kürşat Kütükçü am5 anakart önermişti çünkü

Levon Turaç

Yönetici
Yönetici
Konular
225
ModArt Kredi
0
Abi ben am5 sistemleri daha çok seviyorum bilmiyorum belki uzun vadeli yatırım amaçlı düşünüyorum Intel sürekli Soket değişiyor şimdi lga 1700 de bitecek gibi duruyor yeni seri çıkıyormuş adı meteor lake olacağı söyleniyor öyle olursa yeni Soket de gelir deniyor bakalım
Adam zaten alıp uzun vade kullanacak. Zırt pırt herkes sistem değiştiremez ki. Yani soket değişikliğini bu kadar umursamayın zaten herşey pahalı. 13600K uzun yıllar hizmet edecek bir işlemci ve 7600x den ço kdaha iyi :)
Ama karar son kullanıcının ben karışamam :)

Kürşat Kütükçü

Kıdemli Üye
Kıdemli
Konular
82
ModArt Kredi
0
hocam anladığım kadarıyla 2 kere 13600k yazdın kesin olarak şunu çıkartıyorum 4070e 13600k işlemci yap doğru mudur :)

o zaman amd 7600 den vazgeçip 13600k işlemci yapıcam haliyle anakartta değişiyor. Kürşat Kütükçü Kürşat Kütükçü am5 anakart önermişti çünkü
Ben 7600x den yanayım ya bilmiyorum AMD bana daha çok upgrade açık geliyor ama 13600k 2 bin TL daha pahalı 7600x e göre eğer bütçeni aşmayacaksa olur ama bütçeni aşar diye düşünüyorum

Adam zaten alıp uzun vade kullanacak. Zırt pırt herkes sistem değiştiremez ki. Yani soket değişikliğini bu kadar umursamayın zaten herşey pahalı. 13600K uzun yıllar hizmet edecek bir işlemci ve 7600x den ço kdaha iyi :)
Bende karışmıyorum abi haklısın 😃 bütçeye göre hareket edilir artık bu saatten sonra

Calibr3

Aktif Üye
Modart Kullanıcı
Konular
5
ModArt Kredi
0
o zman bana bir anakart ddr5 önerisi bulununda siparişleri geçeyim öylede böylede battık artık 3e 5e bakmayacam. :)

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı ve ziyaretçiler

Online yöneticiler

Tema özelleştirme sistemi

Bu menüden forum temasının bazı alanlarını kendinize özel olarak düzenleye bilirsiniz.

Zevkine göre renk kombinasyonunu belirle

Gece/Gündüz modunu seç

Gece ve gündüz modlarından tarzınıza yada ihtiyaçlarınıza uygun olanı seçerek kullana bilirsiniz.

Tam ekran yada dar ekran

Temanızın gövde büyüklüğünü sevkiniz, ihtiyacınıza göre dar yada geniş olarak kulana bilirsiniz.

Izgara yada normal mod

Temanızda forum listeleme yapısını ızgara yapısında yada normal yapıda listemek için kullanabilirsiniz.

Forum arkaplan resimleri

Forum arkaplanlarına eklenmiş olan resimlerinin kontrolü senin elinde, resimleri aç/kapat

Sidebar blogunu kapat/aç

Forumun kalabalığında kurtulmak için sidebar (kenar çubuğunu) açıp/kapatarak gereksiz kalabalıklardan kurtula bilirsiniz.

Yapışkan sidebar kapat/aç

Yapışkan sidebar ile sidebar alanını daha hızlı ve verimli kullanabilirsiniz.

Radius aç/kapat

Blok köşelerinde bulunan kıvrımları kapat/aç bu şekilde tarzını yansıt.

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.