Neler yeni

Yardım 11900k rtx 3080 ti reset atıyor

gökalp

Yeni Üye
Modart Kullanıcı
Konular
1
ModArt Kredi
0
Bazen saatlerce oyun oynamama rahmet res atmıyor, bazen oyunun ortasında atıyor. Bazen Google Chrome'de gezerken yeniden başlatıyor. Neredeyse bütün stres testlerin hiçbirinde bir sorun bulamadım. Hepsi en az 45 dk testte durdu ama yok, res atmıyor. BIOS dahil bütün sürücüler güncelledim. RAM'leri tek tek çalıştırdım. BIOS pilini söküp taktım. Ekran kartını söktüm, denedim ama bulamıyorum. Defalarca Windows 10, Windows 11 formatladım. Temiz kurulum yaptım. Yok. En son kafayı yedim.

OC yapılmadı, madencilik yapılmadı, sadece oyun amaçlı. Başka monitörle denedim gene aynı. DisplayPort, HDMI kablo aynı sorun var. Kabloları da degiştirdim, Paugge... Gene olmadı.

Not MSI myst Lite sadece ekran akrtını ve RAM'lerı goruyor anakart dahil başka görmüyor.
Not mouse takılıyor kasadan biraz daha yüksek seste fan sesi geliyor, bazen no sinyal deyip yeniden başlatıyor.
ekran kartını garantiye yoladım sorun yok dendi psu dan şüpeleniyorum artık

Intel i9 11900K.
MSI RTX 3080 Ti Suprim X
Corsair RM1000X.
Kioxia Exceria Plus G2 1TB.
G.Skill 32 GB 3600 MHz.
MSI Z590 Gaming Carbon Wi-Fi
Cooler Master ML360R.
Cooler Master Master Case H500M.

30 dakikalık test

Ekli dosyalar

• s.jpg
    s.jpg
    123.8 KB · Görüntüleme: 72
  • WhatsApp Görsel 2023-02-11 saat 21.36.05.jpg
    WhatsApp Görsel 2023-02-11 saat 21.36.05.jpg
    86.1 KB · Görüntüleme: 69
  • da.jpg
    da.jpg
    68.6 KB · Görüntüleme: 71
  • aasd.jpg
    aasd.jpg
    131.9 KB · Görüntüleme: 72

Kürşat Kütükçü

Kıdemli Üye
Kıdemli
Konular
82
ModArt Kredi
0
97 - 104 arası biraz fazla değil mi
Çok fazla o yüzden kitleniyor belli ısıya gelince sistem kapanır sonra soğur yeniden çalışır sonra yine kapanır kendini korumaya alıyor CPU pompasını doğru taktigindan emin ol ayaklarını vs kontrol et pompa kablosu CPU fan kablosunun dogru sokete bağlı olduğundan emin ol macun seviyesi de önemli bunları gözden geçir bence

gökalp

Yeni Üye
Modart Kullanıcı
Konular
1
ModArt Kredi
0
97 - 104 arası biraz fazla değil mi
ama servis raporu da var o nasıl olacak sıkıntı yok diye
Stres testinde res atmıyor zaten sistem itopya.com dan toplattım oyunlarda çok anlamsız google de pc boştaykende res atıyor

Çok fazla o yüzden kitleniyor belli ısıya gelince sistem kapanır sonra soğur yeniden çalışır sonra yine kapanır kendini korumaya alıyor CPU pompasını doğru taktigindan emin ol ayaklarını vs kontrol et pompa kablosu CPU fan kablosunun dogru sokete bağlı olduğundan emin ol macun seviyesi de önemli bunları gözden geçir bence
İtopya.com dan toplattım kablolar dogru gibi stres testin de res atmıyor nedense ama oyunlarda veya google de gezerken atıyor pc boşta olsa bile anlamıyorum

Kürşat Kütükçü

Kıdemli Üye
Kıdemli
Konular
82
ModArt Kredi
0
Stres testinde res atmıyor zaten sistem itopya.com dan toplattım oyunlarda çok anlamsız google de pc boştaykende res atıyor

İtopya.com dan toplattım kablolar dogru gibi stres testin de res atmıyor nedense ama oyunlarda veya google de gezerken atıyor pc boşta olsa bile anlamıyorum
Sıcaklık kaç oyunda

Tefnut

Aktif Üye
Uzman
Konular
0
ModArt Kredi
0
Çok benzer bir problem yaşamıştım, o zamanlar i5 10600 / Z490 Tomahawk vardı. Oyun arasında, boşta dururken, webte gezinirken kafasına göre bazen günde 2 3 defa bazen haftada bir reset atıyordu. Clear cmos çözüm olmuyordu. Araştırınca MSI center üstünden driver güncellemesi yapıldığında olabildiğiyle ilgili paylaşımlar görmüştüm (özellikle ses driver). O zamandan beri sürücüleri direk siteden kendim indirip güncelliyorum.

gökalp

Yeni Üye
Modart Kullanıcı
Konular
1
ModArt Kredi
0
Çok benzer bir problem yaşamıştım, o zamanlar i5 10600 / Z490 Tomahawk vardı. Oyun arasında, boşta dururken, webte gezinirken kafasına göre bazen günde 2 3 defa bazen haftada bir reset atıyordu. Clear cmos çözüm olmuyordu. Araştırınca MSI center üstünden driver güncellemesi yapıldığında olabildiğiyle ilgili paylaşımlar görmüştüm (özellikle ses driver). O zamandan beri sürücüleri direk siteden kendim indirip güncelliyorum.
deneyecegim teşşekürler

Windows sürümü 10 ile denedin mi veya sürüm kaç
win 10 win 11 denedim hep son sürümler

Şizofren00

Uzman Üye
Uzman
Konular
205
ModArt Kredi
0
Temiz kurulum yapın ve güncellemeleri yapın
İşlemci macunu yenileyin
Ramleri deneyin tek
Anakart bios - chipset - ekran kartı güncellemesi önerilen
SD okuyucu varsa anakart SD indirin
imkanınız varsa başka bir psu deneyin

gökalp

Yeni Üye
Modart Kullanıcı
Konular
1
ModArt Kredi
0
Temiz kurulum yapın ve güncellemeleri yapın
İşlemci macunu yenileyin
Ramleri deneyin tek
Anakart bios - chipset - ekran kartı güncellemesi önerilen
SD okuyucu varsa anakart SD indirin
imkanınız varsa başka bir psu deneyin
hepsini denedim olmadı

ben nedense hala GPU arızalı oldugunu düşünüyorum yada PSU yapabilecegim pek bişi kalmadı bütün dormlardaki denemeleri denedim olmadı

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı ve ziyaretçiler

Online yöneticiler

Çevrim içi üyeler

Tema özelleştirme sistemi

Bu menüden forum temasının bazı alanlarını kendinize özel olarak düzenleye bilirsiniz.

Zevkine göre renk kombinasyonunu belirle

Gece/Gündüz modunu seç

Gece ve gündüz modlarından tarzınıza yada ihtiyaçlarınıza uygun olanı seçerek kullana bilirsiniz.

Tam ekran yada dar ekran

Temanızın gövde büyüklüğünü sevkiniz, ihtiyacınıza göre dar yada geniş olarak kulana bilirsiniz.

Izgara yada normal mod

Temanızda forum listeleme yapısını ızgara yapısında yada normal yapıda listemek için kullanabilirsiniz.

Forum arkaplan resimleri

Forum arkaplanlarına eklenmiş olan resimlerinin kontrolü senin elinde, resimleri aç/kapat

Sidebar blogunu kapat/aç

Forumun kalabalığında kurtulmak için sidebar (kenar çubuğunu) açıp/kapatarak gereksiz kalabalıklardan kurtula bilirsiniz.

Yapışkan sidebar kapat/aç

Yapışkan sidebar ile sidebar alanını daha hızlı ve verimli kullanabilirsiniz.

Radius aç/kapat

Blok köşelerinde bulunan kıvrımları kapat/aç bu şekilde tarzını yansıt.

Foruma hoş geldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.